Referenční list č. 1 – ALTENDORF F 45 ELMO IV

Pila ALTENDORF F 45 ELMO IV ve firmě DBS Prusinovice

dsc01740Firma DBS Prusinovice má 5 zkušených řemeslníků a zabývá se formátováním a olepováním nábytkových dílců pro výrobu skříňkového nábytku. Měsíčně zpracuje cca. 150 standardních desek o síle 12 nebo 18 mm. Rostoucí objem výroby a náročné požadavky zákazníků na garanci dílů s tolerancí 0,25 mm a to i v případě dodělávek k určité zakázce, kde se nové dílce musí shodovat s původními, postavily majitele firmy koncem roku 2007 před rozhodnutí o nákupu vhodné a spolehlivé formátovací pily. Dosavadní praxe s dodržováním požadované přesnosti spočívala v neustálém přeměřování, což značně omezovalo výrobu. Rozdíly v mírách vznikaly navíc i podle toho, který pracovník právě pilu obsluhoval.
Při rozhodování jakou pilu koupit, zvažoval majitel firmy p. Karásek variantu nářezového centra. Vzhledem k tomu, že se na zakázkách často vyskytují diagonální řezy a nechtěl se vzdát komfortu možnosti ořezávat prohnuté úzké dílce, tuto variantu vyloučil. Nářezové centrum má své opodstatnění při skutečně sériové výrobě. Rozhodl se proto pořídit pilu ALTENDORF F 45 ELMO IV v plné výbavě.

Měsíc po pořízení se obsluha sžila s ovládáním pily natolik, že produktivita vzrostla na 2,5 násobek oproti standardní formátovací pile“, popisuje pan Karásek své zkušenosti s novou pilou ALTENDORF F45 ELMO IV. „Přesnost řezání předčila naše očekávání. Po kalibraci, která je jednoduchá a zabere pouze cca. 5 minut, se pravítka vždy vrací na stejnou míru. Je třeba si zvyknout na to, že na stroj se lze spolehnout a dílce není třeba přeměřovat. Za tři roky provozu se nám nestalo, že by dílec neodpovídal nastavené hodnotě. Řezání se stalo naprosto bezproblémové a vysoce produktivní. Zákazníci začali být s rychlostí zakázek spokojeni a nám se otevřel časový prostor i na údržbu a úklid, který se dříve z časových důvodů spíše odbýval.“


dsc01740Ovládání pily přes dotykový monitor je rychlé a jednoduché. Je velmi dobře vyřešeno potvrzování nastavených hodnot, které reaguje na jakékoli změny na monitoru. Tímto způsobem je umožněno současné nastavování rozměrů na všech 3 pravítkách
Jako příslušenství k pile lze pořídit DUPLEX DD na řezání diagonálních řezů. Rychlá instalace v jakémkoli místě vozíku a přesnost nastavení je velkým přínosem. Pro případ „jednomužné“ obsluhy stroje lze k pile přikoupit automatický přítlak materiálů. Odsávací zařízení odsává kvalitně, nepřekáží obsluze a v případě potřeby se dá velmi snadno vytočit nad pracovní stůl. Robustnost konstrukce zajišťuje jeho polohu vždy na stejném místě bez jakéhokoli dalšího seřizování. Předřezový agregát lze osadit zařízením RAPIDO s možností snadného a přesného nastavení. K zajištění stability a pevnosti výložníku s elektromotorickým pravítkem při dělení velkoplošných desek doporučuje výrobce opěrnou nohu s kolečkem. Předpokladem pro spolehlivou funkci opěrné nohy je zabudování ocelového profilu do podlahy, po kterém bude noha jezdit. Vyřeší to například ocelový profil 40 x 60 mm přilepený na podlahu oboustrannou lepicí páskou. Takto doplněné zařízení pracuje bez odporu a otřesů. Odchylka 1 mm na pojezdové dráze 3,5 m je zanedbatelná.

dsc01736„Závěrem bych krátce zhodnotil výhody pily v posloupnosti důležitosti: vynikající servis dodavatele stroje – společnosti BG TECHNIK cs, a. s., vysoká produktivita práce, přesnost, všestrannost, výjimečně nízké nároky na údržbu, výborné horní odsávání, příprava pro současné spuštění odsávání při zapnutí pily, velmi rychlá a snadná výměna pilových kotoučů a vysoká míra užitečných bezpečnostních prvků. Pila naprosto vyhovuje při zakázkové výrobě“, dodává Ing. Jaroslav Karásek, jednatel společnosti DBS Prusinovice, s. r. o.

referencni_list_1referencni_list_2

dsc01748BG TECHNIK cs, a. s
Distributor formátovacích pil ALTENDORF v ČR
U Závodiště 251/9
159 00 Praha 5
www.bgtechnik.c
pavel.horky@bgtechnik.cz
tel.: 00420 602 129 503

Dotaz na zboží

Jméno *

Email *

Telefon

Váš dotaz *

* Vyžadovaná pole