Pila vhodná k řezání lamina i masivu

Truhlářství Miroslav Novák má sídlo v obci Nové Dvory nedaleko od města Roudnice nad Labem. Orientuje se zejména na výrobu zakázkového nábytku a to jak kompletních bytových sestav, tak i jednotlivých kusů a doplňků. V programu má firma pana Nováka zejména výrobu kuchyní a dalších výrobků tradičního skříňkového sortimentu, přičemž měsíčně zpracovává přibližně 50 různých desek z lamina, MDF, dřevotřísky nebo OSB. Na finálních výrobcích je patrné, že pravidelně sleduje nové výrobní trendy a že s oblibou aplikuje moderní designové prvky.

„Pro splnění svých strategických cílů jsem hledal více než před 2 lety vhodnou formátovací pilu, na které by bylo možné spolehlivě a přesně řezat nejen tradiční deskový materiál, ale i masiv. Jsme vcelku malá firma a na investování do luxusní, elektronicky ovládané pily jsme neměli dostatek volných prostředků.  Na výběr dodavatele a optimálního stroje jsem si vyčlenil dostatek času a prostoru, abych mohl v klidu a objektivně posoudit celou řadu alternativních výrobků. Vyžádal jsem si nejprve nabídky pil známých i méně známých firem a získával postupně informace od jiných truhlářů. Na jejich doporučení a po předchozí dohodě jsem navštívil stánek firmy BG TECHNIK na výstavě BOHEMIA LIGNUM v Lysé nad Labem. Prohlédl jsem si a vyzkoušel nabízenou pilu ABG SUPPRA 320e s motorickým zdvihem hlavního kotouče. Nejprve mě na ní zaujal kultivovaný a plynulý chod pojezdového stolu a jeho pro mé potřeby dostatečně dimenzované rozměry. Výhodou je možnost jeho snadné aretace při nakládání a manipulaci s rozměrným a těžším materiálem. Hmotnost pily je 750 kg bez jakéhokoliv betonového závaží. Líbivý design a v neposlední řadě dobrá cena za plně vybavenou pilu byly posledními argumenty pro volbu tohoto výrobku.

Na pile ABG SUPPRA 320e řežeme k naprosté spokojenosti déle než 2 roky. Během celé doby jsme zaznamenali pouze 2 drobné závady, které ochotně odstranil spolehlivě fungující servis dodavatele. Nároky na údržbu jsou minimální a nastavení pily je stabilní bez nároků na zásahy servisního mechanika. Tuto pilu mohu vřele doporučit každému truhláři, který potřebuje spolehlivý, cenově dostupný stroj s kvalitním řezem jak deskoviny, tak i masivu.“

Truhlářství Miroslav Novák, majitel firmy

Dotaz na zboží

Jméno *

Email *

Telefon

Váš dotaz *

* Vyžadovaná pole