ALTENDORF F 45 ELMO IV, referenční list č. 2

HOSPODÁRNÁ VÝROBA S PRVOTŘÍDNÍ PILOU

Firma Truhlářství FORMAT je dlouholetým výrobcem nábytku na zakázku, kuchyní, vestavěných skříní, vybavení interiérů prodejen, čerpacích stanic, penzionů, domovů důchodců a podobně. Vyrábějí ve vlastních prostorách, což se promítá do příznivých výsledků hospodaření. V čele firmy stojí pan Vladimír Formánek a jeho dva synové, kteří zaměstnávají 6 zkušených pracovníků v oboru truhlář. Dlouholeté zkušenosti, odbornost, dobré pracovní vztahy a invence. To vše se promítá do konečného produktu, o který je trvale rostoucí zájem. Uspokojit požadavky zákazníků zp1040070namená mít dobré výrobní prostředky, které vykazují dostatečný výkon, spolehlivost a kvalitní práci. Právě tyto aspekty postavily majitele firmy před otázku, jakou formátovací pilou pořídit, aby mohli uspokojit rostoucí požadavky v požadovaném termínu a kvalitě.
Na dosavadním stroji pracovali již 9 let, což je hodně daleko za hraničním bodem morálního opotřebení. Zejména ztráta přesnosti a schopnost udržet požadované nastavení omezovalo zaměstnance v pracovním výkonu a značně brzdilo výrobu. Stará pila se stala slabým článkem výrobního procesu.
Získat řadu nabídek a vybrat z nich tu optimální je standardní postup. S tím je ale spojen úkol související a také rozhodující – marketing. K tomu zvolil pan Formánek osvědčenou metodu. Obrátil se na okolní truhláře, aby mu doporučili pilu, která nejlépe odpovídá jeho představám. Doporučení všech bylo jednoznačné, a proto padla volba na pilu ALTENDORF F 45 ELMO IV.

„Na internetu jsem si vyhledal spojení na zástupce firmy ALTENDORF pro Českou republiku. Firmu BG Technik jsem znal již z minulých let jako specialistu na formátovací pily. Domluvil jsem si schůzku na výstavišti v Lysé nad Labem a pak už šlo vše jako na drátkách. Odborný zástupce mě podrobně seznámil se všemi vlastnostmi, přednostmi a možnostmi výběru optimální konfigurace z bohaté škály příslušenství a vybavení.
Pro naše potřeby jsme zvolili elektricky nastavitelné paralelní pravítko a elektricky ovládané zarážky na levé straně. Nastavení přímo na panelu je velmi pohodlné, rychlé a hlavně přesné. Další nezanedbatelnou předností je elektricky nastavitelný 3osý předřez. Pro snadnou a pohodlnou manipulaci s deskami z lamina jsme si na pravou stranu vybrali pracovní šířku 1600 mm místo standardních 1300 mm. Místa v dílně máme dostatek a obsluha to bude mít snazší. Výbornou pomůckou je osvědčené úhlovací pravítko DUPLEX, které lze umístit v podélném směru na kterémkoliv místě na pojezdovém stolu.“


p1040059Elektricky nastavitelné zarážky na úhlovacím pravítku jsou neocenitelným pomocníkem při zakracování pruhů a při řezání šikmých dílců. Automatické doměření potřebné délky přináší velkou časovou úsporu a obsluha se nemusí zabývat výpočty nebo řezy systémem „pokus – omyl“. Nastavení je velmi rychlé a naprosto spolehlivé s přesností 0,1 mm. Obsluha pouze sleduje a kontroluje na monitoru ve výši očí průběh zadaných operací.
Novinkou v pojezdových stolech je nedávno představený vakuový systém. 2 řady přísavných komor na pojezdovém stolu umožní pevné přisátí deskového materiálu bez přídavných přítlaků. Komory jsou propojeny s vakuovou pumpou umístěnou na boku vně hlavního korpusu pily. Zařízení ocení zejména zákazníci, kteří dělí kluzký a hladký deskový materiál. Stiskem jednoho tlačítka se materiál přisaje pevně k pojezdovému stolu a obsluha může provést požadovaný řez. Toto příslušenství nahradí pneumatickou přítlačnou lištu, která může v některých případech překážet při manipulaci s deskou na ploše pily.

p1040063 Pro zvýšení efektivity výroby lze pilu propojit s počítačem a optimalizovat procesy dělení materiálů. Součástí pily je hardware, který lze propojit s externím počítačem, na který je možné instalovat a využívat různé optimalizační, skladové a grafické programy pro vytváření celých sestav skříňkového nábytku. Firma ALTENDORF ve spolupráci s programátory firmy ŠPINAR SOFTWARE vyvinula speciální verzi optimalizačního programu DAEX. Programování a zadávání výroby lze připravovat v kanceláři mimo dílnu. Stačí pouze propojit počítač s pilou. Programátor tak může v klidu vytvářet návrhy přímo se zákazníkem, zadávat pokyny do výroby a kontrolovat probíhající pracovní operace. Program umožňuje sledovat i skladové zásoby materiálu a optimalizovat tak celý výrobní proces. Jak ovládací program pily tak i program DAEX je v češtině. Programátor, návrhář i obsluha pily má proto usnadněnou práci v komunikaci se strojem. Grafické prostředí pro ovládání pily je intuitivní, přehledné a snadno zvládnutelné.

„Práce s počítačem a využívání nových možností v tak standardním oboru jako truhlařina je koníčkem zejména obou synů. Ti mají hlavní podíl na tom, že jsme si vybrali takto vyspělou vysoce produktivní konfiguraci stroje. Práce je tak pro ně mnohem přitažlivější a oba z ní mají radost. A mne zároveň těší, že rodinná tradice a láska k práci s dřevem bude zachována“

dodává s uspokojením a úsměvem p. Formánek senior.

Dotaz na zboží

Jméno *

Email *

Telefon

Váš dotaz *

* Vyžadovaná pole